XXII. Mistrovství ČR ve veslování na dlouhé dráze s mezinárodní účastí

Dne 7.4.2023 pořádal náš klub Mistrovství ČR ve veslování na dlouhé dráze na plavebním kanále Vraňany – Hořín. Oproti předchozím létům se cíl tohoto distančního závodu posunul před vrbenský most na základě požadavku reprezentačních trenérů z důvodu vynechání poslední velké zatáčky a možnosti se po závodě vyveslovat, což u plavební komory nebylo možné. Většina zástupců klubů byla s novým umístěním cíle spokojena i také z důvodu lepší dopravní obslužnosti.

Do závodu se přihlásilo celkem 395 posádek z celé ČR a Rakouska včetně našich reprezentantů a olympioniků. I my jsme měli ve startovním poli své zástupce nejen v mládežnických kategoriích dorostu, kteří svým přechodem ze žactva získali své první zkušenosti s touto tratí, ale také i v juniorské a masters kategorii.

Ing. Pavel Štyler jménem výboru KVM 1881 velmi děkuje všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tohoto Mistrovství ČR a také městu Mělník za finanční podporu nejen této akce, ale celého našeho klubu. Velice si vaší pomoci vážíme! Děkujeme!                                                                     (rh)

Výsledky ze závodů naleznete zde.

Foto naleznete zde.